Michał Karbownik znalazł nowy klub! Został już zaprezentowany

3 godzin temu
Fot. X/Basaksehir

Michał Karbownik kontynuuje swoją piłkarską wędrówkę przez Europę. Po trzech latach w Hercie Berlin wychowanek Legii Warszawa podpisał trzyletni kontrakt z İstanbul Başakşehir.

Karbownik po wyjeździe z Polski zaliczył już barwy Brighton, Olympiakosu, Fortuny Düsseldorf i Herthy Berlin, gdzie spędził ostatnie trzy lata. Nie udało mu się jednak poprowadzić klubu do powrotu do Bundesligi, a niedawno ogłoszono, iż jego kontrakt nie zostanie przedłużony. Polak nie musiał długo czekać na nowy adres — wybrał Turcję i jednokrotnego mistrza kraju, Başakşehir.

Klub potwierdził transfer w oficjalnym komunikacie: „Nasz klub zawarł trzyletnią umowę z polskim piłkarzem Michałem Karbownikiem, który ostatnio grał w Hercie. Witamy Karbownika w naszej rodzinie i życzymy mu sukcesów w naszej pomarańczowo-granatowej koszulce”. Obrońca po raz pierwszy od kilku lat będzie miał szansę zagrać w europejskich pucharach — Başakşehir przystąpi do eliminacji Ligi Konferencji, co oznacza, iż Karbownik może spotkać na swojej drodze ekipy z Ekstraklasy. Kontrakt Polaka będzie obowiązywał trzy lata.

Hoş geldin Michal Karbownik |

Kulübümüz, son olarak Hertha BSC'de forma giyen Polonyalı Michal Karbownik ile 3 yıllık anlaşma sağladı.

Karbownik'e ailemize hoş geldin diyor, turuncu-lacivertli formamızla başarılar diliyoruz. pic.twitter.com/0aypFPqnPE

— RAMS Başakşehir (@ibfk2014) June 22, 2026
Idź do oryginalnego materiału