Michał Pazdan na radarze nowego klubu! Były reprezentant Polski znów może zagrać w Warszawie

3 godzin temu

Michał Pazdan nie będzie kontynuował kariery w Wieczystej Kraków, mimo iż awansował z nią do Ekstraklasy. Według Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl środkowy obrońca znalazł się na radarze Polonii Warszawa.

Pazdan trafił do Wieczystej w 2023 roku, gdy klub rywalizował jeszcze na poziomie trzeciej ligi, i wywalczył z nim później trzy awanse, wieńcząc tę drogę wejściem do Ekstraklasy kilka tygodni temu. W koszulce Wieczystej rozegrał w sumie 85 meczów, w tym 28 w części zasadniczej I ligi, i strzelił sześć goli. Po zwycięskim finale baraży z Chrobrym Głogów 38-latek nie ukrywał wzruszenia — wydawało się, iż po takim sukcesie zostanie w klubie na dłużej, ale niedawno ujawniono, iż jego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Polonia chętnie zatrudniłaby weterana, decyzja należy do niego

Według Włodarczyka działacze Polonii Warszawa chętnie zatrudniliby doświadczonego stopera. To, czy dojdzie do parafowania umowy, zależy w pełni od samego piłkarza — 38-krotny reprezentant Polski wciąż nie zdecydował, czy chce kontynuować karierę właśnie w stolicy.

Ciekawym kontekstem tej sytuacji jest fakt, iż Polonia również brała udział w wspomnianych barażach o Ekstraklasę, zajmując rzutem na taśmę szóste miejsce w tabeli, ale w półfinale uległa właśnie Wieczystej. Gdyby Pazdan trafił teraz do Polonii, byłby to swego rodzaju zamknięty krąg — przejście do klubu, który przegrał baraże z jego dotychczasową ekipą.

Idź do oryginalnego materiału