W październiku kolejna porcja biegowych wrażeń na hucie

2 dni temu

Zbliża się kolejna edycja najbardziej industrialnych zawodów w Europie. Przeszkodowy Bieg Hutnika, bo o nim mowa, już po raz 9-ty przyciągnie na teren Huty ArcelorMittal Warszawa miłośników zmagań przeszkodowych oraz zapierających dech w piersiach przemysłowych wrażeń.

Przeszkodowy Bieg Hutnika to impreza o niepodrabialnej formule. Jej trasa wiedzie bowiem w całości przez najdziksze zakamarki pracującej Huty ArcelorMittal Warszawa, co sprawia, iż udział w zawodach jest niezapomnianym przeżyciem i atrakcją nie tylko dla fanów biegów OCR, ale również dla miłośników przemysłowych klimatów.

W końcu nie codziennie można zobaczyć na własne oczy, jak wytapia się stal. Rozległe, hutnicze tereny gwarantują szereg emocji oraz wykluczają nudę – co roku rywalizacja przebiega bowiem innymi drogami, ścieżkami lub wytyczonymi na potrzeby biegu szlakami.

Pilnie strzeżona tajemnica oraz zmienna trasa

Nie tylko trasa, ale też dystans biegu jest pilnie skrywaną tajemnicą. O tym, ile dokładnie kilometrów pokonają zawodnicy dowiadują się niemal przed samym startem. Wcześniej wiadomo jedynie tyle, iż dystans wyniesie kilkanaście kilometrów, a uczestnicy zmagań będą rywalizować w różnorodnym terenie.

Wzorem poprzednich edycji nasi śmiałkowie muszą przygotować się na eksplorację szeregu pustostanów, którymi pokryty jest teren huty. W szerokiem arsenale oferowanych przez nas przeszkód znajdą się te, wynikające z ukształtowania terenu (m.in. doły, hałdy żwiru czy piasku), jak również będące elementami tamtejszej infrastruktury (m.in. pręty, bloki kamienne). Nie zabraknie też wyzwań, wymagających logicznego myślenia – informuje Sławomir Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika.

Na pewno trzeba się przygotować na kąpiel w lodowatej wodzie, czołganie w błocie i pod kolczastymi zasiekami, a także pokonywanie pagórków czy podciąganie.

Bieg dla wszystkich, wysokie standardy bezpieczeństwa

Skala trudności zawodów została zaprojektowana w taki sposób, aby z trasą poradzili sobie zarówno „stali bywalcy” biegów ekstremalnych czy przeszkodowych, jak również zwykli pasjonaci sportu oraz aktywności fizycznej, niemający wcześniej do czynienia z takim wydarzeniami.

– Dla większości naszych uczestników start w biegu to szansa na odbycie przygody życia, forma bardziej skomplikowanych, wymagających większej siły charakteru i determinacji podchodów. Część zawodników pokonuje przeszkody wspólnie, pomagając sobie, co kształtuje empatię oraz uczy pracy w zespole. A wszystko to w niespotykanej, przemysłowej scenerii, przypominającej niekiedy gry lub filmy w klimacie post-apokaliptycznym – dodaje Sławomir Jagnyziak.

W tym roku huta otworzy się na biegaczy w dniu 12 października (niedziela). Jak co roku grono szczęśliwców będzie mocno ograniczone ze względu na panujące na terenie zakładu przemysłowego restrykcyjne warunki bezpieczeństwa. W Przeszkodowym Biegu Hutnika weźmie udział 300 śmiałków, startujących w kilkunastoosobowych grupach. Zapotrzebowanie jest znacznie większe, ale dla organizatorów bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze.

Wejście na teren zakładu zwykle wymaga przestrzegania restrykcyjnych przepisów i procedur. Kamizelki, wysokie buty, okulary i kaski to obowiązkowy ubiór większości pracowników. Z tego powodu godziny startów kolejnych grup zawodników zostały dostosowane do grafiku pracy zakładu, dostaw pociągów towarowych oraz wywozu materiałów samochodami ciężarowymi.

Atrakcyjne pakiety, bieg dla najmłodszych

W ramach opłaty startowej każdy uczestnika otrzyma pakiet startowy z koszulką oraz medal i posiłek na mecie. Dla najlepszych przewidziano trofea w formie prawdziwych, wytapianych na miejscu stalowych prętów. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (OPEN dla mężczyzn i kobiet) oraz drużynowa.

Równolegle toczone będą zmagania najmłodszych na specjalnie przygotowanym dla nich torze przeszkodowym. W Przeszkodowym Biegu Hutniczka mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 15 lat, które pokonają różne dystanse – od 600 do 1600 metrów. Na trasie ustawieni będą wolontariusze, pomagający młodym adeptom biegania w pokonywaniu bardziej wymagających przeszkód. Każdy z uczestników otrzyma medal oraz weźmie udział w losowaniu nagród-niespodzianek. Zapisy do biegu dzieci prowadzone są pod tym samym linkiem, co dla dorosłych.

Zapisy prowadzone są elektronicznie: https://zapisyonline.pl/wydarzenie/776,ix-przeszkodowy-bieg-hutnika .

Więcej informacji o samym biegu znajduje się pod adresem: http://www.bieghutnika.pl/ .

Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

materiał prasowy

Idź do oryginalnego materiału