Mecze Ekstraklasy i I ligi odwołane? Jest głos z rządu w tej sprawie

3 tygodni temu
Czy mecze Ekstraklasy i I ligi zostaną odwołane z powodu ogłoszenia żałoby narodowej w sobotę 26 kwietnia? Takie pytanie zadawało sobie wielu fanów i ekspertów. Głos w tej sprawie zabrał szef kancelarii premiera Jan Grabiec w programie "Kropka nad i".
"Prezydent Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową w związku z pogrzebem papieża Franciszka I. Pojawiło się więc pytanie, czy odwołane zostaną mecze Ekstraklasy i I ligi zaplanowane na sobotę 26 kwietnia. - Czekamy na wskazania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - przekazał portalowi goal.pl Marcin Janicki, czyli prezes Betclic 1. Ligi.


REKLAMA


Zobacz wideo Śliwowski: Janusz Wójcik przychodził i mówił: Pan Romanowski wam dopłaci...


Pomysł ewentualnego odwołania meczów spotkał się ze sporym sprzeciwem kibiców, ale także m.in. właściciela Wisły Kraków Jarosława Królewskiego. - Z całym szacunkiem, nie ma nic głupszego niż przekładanie kolejek Ekstraklasy i 1. Ligi, tudzież innych wydarzeń ze względu na ogłoszoną żałobę narodową. Ta polityczna/inna poprawność i brak autentyczności zaczyna być groteskowa - napisał.
Zobacz też: Stal Mielec na dnie Ekstraklasy. Kilka centymetrów wszystko przekreśliło
Szef kancelarii premiera zabrał głos ws. żałoby. Wiadomo, co z meczami piłkarskimi
We wtorkowej "Kropce nad i" gościem Moniki Olejnik był szef kancelarii premiera Jan Grabiec, który wypowiedział się nt. ewentualnego odwołania imprez masowych. - Natomiast jeżeli chodzi o inne formy aktywności kulturalnej czy sportowej, nie ma ścisłych zakazów prawnych. To jest kwestia wrażliwości, wyczucia poszczególnych organizatorów - tłumaczył.
- Odwołanie meczów? To jest w stu procentach decyzja związków sportowych czy poszczególnych lig. Z całą pewnością nie administracji - podkreślił Grabiec.


Patrząc na przytoczoną wypowiedź szefa kancelarii premiera, wydaje się, iż sobotnie mecze ekstraklasy oraz I ligi powinny zostać rozegrane, a pewnie będą poprzedzone minutą ciszy i piłkarze zagrają z czarnymi opaskami, żeby uhonorować dzień żałoby narodowej.
Idź do oryginalnego materiału