Reprezentacja Polski od 12 czerwca jest bez selekcjonera. Najbliższe zgrupowanie dopiero we wrześniu, więc Cezary Kulesza jeszcze ma czas, by znaleźć odpowiedniego szkoleniowca, który powalczy o awans na mistrzostwa świata. W kontekście prowadzenia kadry wymieniano już wielu trenerów z Polski i zagranicy. Jednym z faworytów był Maciej Skorża, ale ostatecznie nie przyjął tej oferty.
REKLAMA
Zobacz wideo Nowy selekcjoner? Kulesza: Warto, by oglądał naszą ligę
Zaskakująca "kandydatura" na selekcjonera reprezentacji Polski
Raz po raz byli piłkarze, działacze i eksperci wypowiadają się nt. "idealnego kandydata" dla reprezentacji Polski. Jednak jest strona, na której możemy znaleźć informację, iż Biało-Czerwoni mają selekcjonera.
Na angielskiej Wikipedii na stronie dotyczącej reprezentacji Polski ktoś wpisał, iż selekcjonerem kadry jest... Emerson Alcantara. To 54-letni brazylijski menedżer, który w przeszłości grał na pozycji obrońcy i defensywnego pomocnika.
Reprezentacja Polski - WikipediaScreen - https://en.wikipedia.org/wiki/Poland_national_football_team
Kim jest Emerson Alcantara?
Emerson Alcantara rozpoczął piłkarską karierę w 1991 roku w Esporte Clube Paraguacuense w Sao Paulo, a rok później przeniósł się do drugoligowego Criciuma Esporte Clube. Buty na kołku zawiesił w 1996 roku, będąc piłkarzem portugalskiego C.F. Os Belenenses.
Zobacz też: Hajto zmiażdżył kandydata na selekcjonera. "On dostał kopa"
W 2005 roku rozpoczął karierę trenerską w brazylijskim Ipanema Atletico Clube. Później prowadził m.in. North East Stars z Trynidadu i Tobago. Emerson Alcantara prowadził także kadry narodowe m.in. Timoru Wschodniego, czy Vanuatu - państwa w Oceanii.
Kto może pisać na Wikipedii?
Nie wiadomo, kto wpisał go jako selekcjonera reprezentacji Polski. Jest kilka kategorii osób piszących w Wikipedii - Wikipedysta to ktoś, kto wnosi "merytoryczne treści do Wikipedii", Ozetowiec, który "od kilku do kilkunastu godzin dziennie patroluje 'ostatnie zmiany'" oraz WikiStachanowiec - tworzy nowe hasła.
Kto może zostać Wikipedystą? W 2017 roku rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wikimedia Polska w rozmowie z "Wprost" zdradził, iż to może być każda osoba "umiejąca czytać i pisać". - Wikipedia jest w całości źródłem wtórnym, przytacza tylko te informacje, które już wcześniej zostały opublikowane. Nie wymaga olbrzymiej wiedzy ani jakichś specjalnych przymiotów, to rzemiosło a nie sztuka - dodał.