Pogoń Szczecin zwolniła trenera i ściągnęła nowego z GIGANTA! „Portowcy” ściągnęli szkoleniowca Ajaksu Amsterdam!

1 godzina temu
Wygenerowano AI

Pogoń Szczecin przeprowadza trzęsienie ziemi na stanowisku trenera. Klub pożegnał się z Thomasem Thomasbergiem, a jego miejsce zajmie Oscar Garcia — Hiszpan, który do niedzieli prowadził Ajax Amsterdam.

Garcia był już wcześniej łączony z Pogonią — znajdował się w trójce faworytów obok Igora Jovicevicia i właśnie Thomasberga, na którego klub postawił we wrześniu 2025 roku. Kontakty z Hiszpanem zostały jednak utrzymane, co teraz zaowocowało jego przyjściem. 53-latek prowadził Ajax od marca, przejmując zespół z drużyny rezerw po Fredzie Grimie. Pod jego wodzą holenderski gigant zanotował dziesięć meczów — pięć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki, kończąc sezon na piątym miejscu. Ajax rozstał się z nim za porozumieniem stron, mimo iż Garcia miał kontrakt na kolejny rok. — Oscar dołączył do drużyny Ajaxu U23 w trudnym momencie. niedługo potem potrzebowaliśmy go przy pierwszej drużynie i to też nie była łatwa sytuacja. Dziękujemy za jego wysiłek — przekazał dyrektor techniczny Jordi Cruyff.

Garcia ma bogate CV obejmujące Chivas, OH Leuven, Stade Reims, Celtę Vigo, Olympiacos, RB Salzburg i Brighton. Według informacji Meczyki.pl jego przyjście do Szczecina jest przesądzone — Hiszpan jest już w mieście i niedługo zacznie pracę wraz ze swoim sztabem. Czeka go trudne zadanie poukładania drużyny przed wymagającym sezonem 2026/2027, a Pogoń wraz z Alexem Haditaghim ma niedługo rozpocząć transferową ofensywę. Thomasberg zatrzymał swój licznik na 26 meczach (11 zwycięstw, 5 remisów, 10 porażek) — Pogoń ostatni sezon zakończyła na dziewiątym miejscu.

Idź do oryginalnego materiału